Ana içeriğe atla

Akfırat, Horgos’ta ilk “İthal Ürünler Satış ve Dağıtım Merkezi”nin açılışına katıldı

Pa, 07/23/2023 - 15:08 tarihinde admin tarafından gönderildi

Çin İş Geliştirme ve Dostluk Derneği (Türk-Çin İş Der) Başkanı Adnan Akfırat, 20 Temmuz günü Çin’in Horgos Serbest Ekonomik Bölgesi’ndeki ilk “Avrasya İthal Ürünler Satış ve Dağıtım Merkezi’nin açılışına katıldı. 

Horgos Halk Hükümeti’nin davetlisi olarak Horgos’a giden Akfırat, açılış törenindeki tek yabancı konuşmacıydı. Horgos Yerel Hükümet Başkanı Bayan Liu Chiyan’ın ardından konuştu. 

AVRASYA İTHAL ÜRÜNLER SATIŞ VE DAĞITIM MERKEZİ

Horgos Yerel Hükümet Başkanı Liu Chiyan, Horgos Avrasya İthal Ürünler Satış ve Dağıtım Merkezi’nin kaliteli Kuşak ve Yol Girişimi’nin inşasında önemli bir adım olduğunu ve Horgos için “altın dönem”in başlangıcı olduğunu söyledi. Merkez’in, dış ticaret işlemlerinin kolaylaştırılması ve tüccarlar için birleşik bir satış platformu oluşturulmasını, ürün satış biçimlerinin, kanallarının ve pazarlarının genişletilmesi, ithalat ve ihracatı teşvik etmek için önemli bir rol oynayacağını belirtti. Açıldıktan sonra dağıtım merkezinin daha fazla işletmeyi çekeceğini, kargo taşıma kapasitesini artıracağını ve ticaretin serbestleştirilmesi ile standardizasyon düzeyinin artacağını vurguladı. 

Horgos Avrasya İthal Ürünler Dağıtım Merkezi, 2930 metrekarelik mağaza alanı, 11130 metrekarelik depo alanı dahil olmak üzere toplam 20100 metrekarelik bir alana sahip. Merkez’de marka tanıtım salonu, kültürel bir sergi salonu, e-Ticaret Canlı üssü, nakliye ve lojistik dağıtım üssü bulunuyor. Dağıtım Merkezi, Orta Asya, Batı Asya, Avrupa ülkelerinin ve pazar kaynaklarının birleştirilmesini sağlayacak ve Horgos’un sağladığı üstünlükleri, yerli ve yabancı tüccarlarının hizmetine sokacak

Yerel Hükümet Başkanı Liu, Merkez’in işbirliği, karşılıklı yardım, karşılıklı yarar özellikle kazan-kazan ilkesi temelinde hizmet vereceğini belirtti. Şu anda Türkiye, Kazakistan, vb. ile 'Kuşak ve Yol' güzergahındaki ülkeler arasında bir işbirliği anlaşmalarına varıldığını söyledi.

Haber - Yazı Kategorisi