Ana içeriğe atla

Yönetim Kurulu

adnan akfırat, cinisder
Adnan Akfırat
Genel Başkan
1957 Nizip doğumlu. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu. Yayınlanmış beş kitabı var. Vatan Partisi Çin Temsilcisi. Şanghay Üniversitesi Türkiye Araştırmaları Merkezi ve Shihezi Üniversitesi Misafir Araştırmacısı.
ulusoy erdoğan, cinisder
Ulusoy Erdoğan
Genel Sekreter
1969 doğumlu. Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi Bölümünü 1991 de bitirdikten sonra, sırasıyla, Turkinvest’te vadeli piyasalar işlemcisi, Kanada BC Hydro’da pazarlama analisti, Reuters Enformasyon şirketinde müşteri destek bölümü müdürü ve Moody’s KMV risk derecelendirme kuruluşunda satış sonrası destek birimi müdürü olarak görevler yaptı.
Çin konusunda, Boğaziçililer Gıda ortağı ve TUCEM Çin İktisadi Eşleştirme Merkezi Başkan Yardımcısı olarak çeşitli projelerde çalıştı. Halen Çin Test Merkezi Üst Düzey Yöneticisi görevini yürütmektedir.
Süheyl Baybalı, cinisder
Süheyl Baybalı
Genel Başkan Yardımcısı
1960 Bursa doğumlu, Boğaziçi Üniversitesi 1982 Makine Mühendisliği, 1985 Makine Mühendisliği Yüksek Lisans mezunu.
Otomotiv Sanayi’ne 35 yılı aşkın bir süredir hizmet etmekte ve Güzel İşler Derneği ( https://www.guzelislerdernegi.org/ – Bergama ) Denetleme Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.
Ahmet Altunhalka, cinisder
Ahmet G. Altunhalka
Genel Başkan Yardımcısı
1963 Merzifon doğumlu. Ankara Fen Lisesi 1979 mezunu. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi 1986 Mezunu. İstanbul Nöroortopedi (İNORA) Nöroloji uzmanı.
Hüseyin Haydar Öztürk, cinisder
Hüseyin Haydar Öztürk
Genel Başkan Yardımcısı
1956 Trabzon doğumlu. Şair. Pek çok şiir kitabı ve makalesi yayımlandı. Aydınlık Gazetesinde her hafta şiirleri yayımlanıyor. Yabancı dillere de çevrilen şiirleri çeşitli ulusal ödüller kazandı. Vatan Partisi MKK, Türkiye Yazarlar Sendikası ve PEN Türkiye Merkezi üyesi. Türk Çin İktisadi Eşleştirme Merkezi İletişim Danışmanı.
Bora Çelik
Bora Çelik
Yönetim Kurulu Üyesi
TUCEM Genel Müdürü
Serhat Latifoğlu, cinisder
Serhat Latifoğlu
Genel Sayman
1972 Edirne doğumlu. Marmara Üniversitesi Maliye Mezunu. Yale Üniversitesi Davranışsal Ekonomi sertifikası sahibi.
Çeşitli aracı kurumlarda yöneticilik yaptı ve türev işlemler bölümünü kurdu. Yurt dışında kendine ait bir serbest fon kurdu.
Halen Türkiye’nin ilk 100’de bulunan bazı şirketlere risk yönetimi konusunda danışmanlık yapmakta ve yurt dışında kurduğu servet yönetimi şirketini yönetmektedir.
Arda Tunçel
Arda Tunçel
Yönetim Kurulu Üyesi
Arda Tunçel, 1995 Ankara doğumludur. Lise eğitimini Tarsus Amerikan Lisesi’nde tamamlamıştır. 2019 yılında İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun olan Tunçel, lisans eğitimi sırasında Bir Kuşak Bir Yol üzerine araştırma projesi gerçekleştirmiş ve araştırma metni yazmıştır. 2017-2019 yılları arasında Red Bull Türkiye şirketinde, Öğrenci Marka Müdürü olarak çalışmıştır. Stajını 2017 Haziran-Ağustos ayları arasında Ulusal Strateji Merkezi’nde yapmıştır. 2019 yılının Eylül ayında Çin Halk Cumhuriyeti Şanghay Üniversitesi’nde Uluslararası Ticaret alanı üzerine yüksek lisans çalışmalarına başlayan Tunçel, şu anda Kuşak ve Yol İnisiyatifi’nin Türkiye ve Çin ilişkisi üzerine etkilerine yönelik çalışmalarını yürütmektedir. Bilkent Üniversitesi Ütopya ve Bilim Topluluğu’nun başkanlığını, Bilkent Üniversitesi Atatürkçü Düşünce Topluluğu’nun yönetim kurulu üyeliğini ve Çin'de Okuyan Öğrenciler Derneği başkanlığını yapmıştır. Tarsus Amerikan Lisesi Mezunlar Derneği ve LÖSEV üyesidir.
Emel Çetin, cinisder
Emel Çetin
Yönetim Kurulu Üyesi
1972 Balıkesir Edremit doğumlu. Hacettepe Üniversitesi Odyoloji mezunu. İstanbul Üniversitesi Çocuk Sağlığı 4. Sınıf öğrencisi. 3 yıl Cochlear Implant üzerine Amerikan firmasında ve 15 yıl da Odyoloji üzerine İspanyol firmasına sorumlu müdürlük yaptı. Kazakistan ve Fransa’da Odyoloji danışmanlığı yaptı. Halen Odyoloji kliniği çalıştırmakta.
Mustafa Altınkaya, cinisder
Mustafa Altınkaya
Yönetim Kurulu Üyesi
1993 Kütahya doğumlu. Afyon Kocatepe Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği mezunu. Çin Türk Öğrenci Birliği Pekin Başkanı. Pekin Teknoloji Enstitüsü’nde Kontrol Bilimi üzerine yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.
Elif Nisa Kılavuz
Elif Nisa Kılavuz
Yönetim Kurulu Üyesi
SmartBuyGlasses.com Müşteri Hizmetleri Ekibi Lideri - Müşteri Destek Kanalları Başkanı